23.3.12

şu vakitler...

Az biraz okul tavında dövüleyim istedim. Geçen hafta bahar döneminin benim için ilk diğerleri için sınavdan önceki son dersleri olduğu için katılayım dedim. Ama genel geçer bir teoriyi atlamışım; "Meriç derse katılmaya lütfederse ders iptal olur"... Ve tabi ki iptal oldu ders. O yüzden perşembe günkü dersime gitmeyeyim de insanların eğitim hakkını ellerinden almayayım istedim. Öyle az biraz evde tv karşısında dizi peşinde oyun harcında yoğruldum azıcık kendimi dışarı attım dostlar meclisinde görüldüm derken geçti koca bir hafta.

Bu salıda gençlerin eğitim haklarını hiçe sayıp okula gittim. Gençlere korkulan olmadı. Yani dersin hocası geldi çokta iyi ders işledi. Uzatmalı yıllarımda olduğum için okula gitmeye eriniyordum ama fark ettim ki özlemişim ders dinlemeyi. Para talebi türleriydi ders. Bir ara iri büyük adam (boyundan değil konumundan olsa gerek bu tabir) derse teşvik amaçlı soru bile sordu. Üstüne üstlük o minik çelimsiz soruya değerde biçti. Ama tahmin edildiği üzre kimse elini kaldırmadı. Ben bu dersi milyon kere almış olmanın tecrübesiyle, bildiğim halde takıntılı ve ürkek beynimin sağ-sol lobunun ellerimi kontrol etmesi münasebetiyle cevap vermedim. İşlem,ihtiyat ve spekülasyon amaçlı para talebine örnek verin dediydi sanki amfide yankılanmamışta biz duymamışız gibi yaptık.

Ders bitti dağıldık. Atmlerin orada arkadaşlarla muhabbet ederkene iri büyük adam geldi para çekmeye. Sanki biraz küçülmüştü atmosferden olsa gerek. Beyin lobçuklarıma pekte ürkütücü gelmedi. Derste cevap veremeyen ben o laçkalıkla espri yaptım hocaya; " hocam, işlem amaçlı mı ihtiyat amaçlı mı!? deyip o gevşek gülümsemeyle baktım. Ve oda "işlem, işlem..." deyip gülümsedi.
Ahhh tanrım!! Tüm gün ne absürt bir insanım ünlemindeydim. olan 30puana oldu, giden gitti kalanlar bizimdir... kalın sağlıcakla

8 yorum:

 1. Okula gitmek güzeldir sinavlar olmasa aslinda.. ama üstesinden gelmek gerek bazen :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yerimde sayıyorum ben polym, üstesinden gelsem iyi :))

   Sil
  2. niye yerinde sayiyorsun mericc ? =)

   Sil
  3. ne bileyim insanlar geliyor okuyor mezun oluyor gidiyor filan... sanırsın biri beni buraya sabitledi

   Sil
 2. vizelerde yakında başlar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. oyhh fena yaklaştı tehlikenin farkındayım :))

   Sil
 3. çok hoş...."tüm gün ne absürt bir insanın ünlemindeydim" bu tümceyi çalarım ben...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o ünlemin içine düşünce anlarsın onur =) içinden çıkılmıyor bir müddet

   Sil

Sayfalar